01 Грудня 2020

Історична перемога: “Колос” дебютував у єврокубках, обігравши “Аріс” у Салоніках

Автор фото: ФК «Колос» Ковалівка

17 вересня ФК “Колос” із села Ковалівка дебютував у Лізі Європи. У другому кваліфікаційному раунді “Колос” переміг грецький “Аріс” із рахунком 2:1. На клуб тепер очікує гра з хорватською Рієкою в третьому раунді кваліфікації.

Цей день став знаменною датою не лише для ФК “Колос”, але й для всього українського футболу. Адже вперше в історії футбольний клуб із невеликого населенного пункту (населення села Ковалівка, за даними останнього перепису, становить 1646 чоловік) пробився спочатку в Прем’єр Лігу, а потім і в єврокубки.

За результатами минулого сезону і “Колос”, і “Аріс” посіли 5 місце у національних чемпіонатах. Проте, український чемпіонат посідає по силі 9 місце у Європі, тоді як Грецький – 18 місце.

Цікавий факт: у заявці “Колоса” на матч не було жодного легіонера. Всі футболісти – українці.

Хід гри

Відразу після стартового свистка капітан “Колоса” Гавриш та нападник “Аріса” Лопес зіткнулися шоловами і останній отримав розсічення. Проте обидва гравці продовжили гру.

У першій половині першого тайму гравці “Колоса” віддали ініціативу гравцям команди-суперниці. Шанс відкрити рахунок з’явився аж на 22-й хвилині: Новак накинув з лівого флангу з глибини на дальній кут воротарського майданчика, Зозуля набіг, але махнув ногою повз м’яча.

На 33-й хвилині “Колос” змарнував черговий шанс відзначитися голом. Антюх з лівого флангу пробивав, але м’яч відскочив на дальній кут штрафного майданчика, звідки Смирний пробив головою в падінні прямо в голкіпера.

Вже на 36-й хвилині греки відповіли. Матілья пробив зі штрафного в район правої дев’ятки, але м’яч ковзнув поперечиною зверху.

Перший гол “Колоса” у Лізі Європи

По перерві, вже на 47-й хвилині подача Богданова зі штрафного з лівого флангу долетіла практично до дальньої штанги, де Новак вдало підставив голову. М’яч у сітці воріт!

Вже на 55-й хвилині греки зрівняли рахунок. Простріл Лопеса від лицьової на правому фланзі абияк відбили гравці “Колоса” в центр штрафного, де м’яч підібрав Бруну Гама і пробив точно в правий верхній кут – 1:1

62-га хвилина тайму. Лисенко довго розвивав контратаку з правого флангу, яка врешті-решт переросла в подачу Морозко з правого флангу. Зльоту на далекому фланзі штрафного пробив Ємець, а Антюх вдало замкнув невпевнений сейв голкіпера – 2:1.

На 75-й хвилині “Колос” не скористався шансом закріпити перевагу. Смирний на правому фланзі штрафного майданчика знайшов передачею Селезньова, але той занадто довго готував удар, так що голкіперу господарів не склало труднощів його відбити.

83 хвилина. Богданов чудовим пасом вивів Антюха віч-на-віч з воротарем, проте той пробив невдало та поцілив у голкіпера. “Аріс” відповів дальнім ударом, але Волинець був на висоті.

Останні хвилини матчу греки відчайдушно атакували, щоб перевести гру у додатковий час, але “Колос” таки відстояв перевагу та здобув дебютну перемогу в Лізі Європи.

Ліга Європи УЄФА 2020/2021. 2-ий кваліфікаційний раунд (з одного матчу)
Салоніки, стадіон «Клеантіс Вікелідіс». 17.09.2020 (без глядачів)
Аріс (Греція) – Колос (Україна) – 1:2 (0:0)
Голи: Б.Гама (55) – Є.Новак (47), Д.Антюх (63)

У третьому кваліфікаційному раунді “Колос” на виїзді зіграє з хорватською “Рієкою”. Матч відбудеться 24-го вересня.